LFA300F-5-RTY
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 5V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LFA300F-5-RTY PDF
Type Description
Series:LFA (300W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):40A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:82.5%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.74" L x 3.74" W x 2.07" H (222.0mm x 95.0mm x 52.6mm)