SWG150-05
Description
AC/DC CONVERTER 5V 150W
DataSheet
SWG150-05 PDF
Type Description
Series:SWG150 (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):30A
Power (Watts):150W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Features:DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (168.0mm x 34.0mm x 93.0mm)