ZWS75AF12
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 12V 75W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
ZWS75AF12 PDF
Type Description
Series:ZWS-AF (75W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.3A
Power (Watts):75W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:78%
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.74" L x 2.17" W x 1.26" H (222.0mm x 55.0mm x 32.0mm)