PBA75F-12-RV
Description
AC/DC CONVERTER 12V
DataSheet
PBA75F-12-RV PDF
Type Description
Series:PBA (75W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.3A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:83%
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.31" L x 1.26" W x 3.23" H (134.9mm x 32.0mm x 82.0mm)