P33-100ST/MHIA
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P33-100ST/MHIA PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:100V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):50mA
Power (Watts):-
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.10" L x 2.50" W x 1.25" H (104.1mm x 63.5mm x 31.8mm)