NRG350-4002
Manufacturer
Power-One (Bel Power Solutions)
VIGOR # :
Description
AC/DC CNVRTR 5V 2X12V 24V 350W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
NRG350-4002 PDF
Type Description
Series:NRG350 (350W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Linear
Number of Outputs:4
Voltage - Input:85 ~ 220 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:24V
Current - Output (Max):35A, 10A, 6A, 3A
Power (Watts):350W