RWS30A48/A
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
48V0.6A
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
RWS30A48/A PDF
Type Description
Series:RWS (30W)
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC, 110 ~ 330 VDC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):29W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:81%
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Features:Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.78" L x 3.81" W x 1.55" H (121.0mm x 96.7mm x 39.3mm)