ALM150PS24C2-8
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 149W
DataSheet
ALM150PS24C2-8 PDF
Type Description
Series:ALM150 (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):6.2A
Power (Watts):149 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:35.4" (0.9m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:7.32" L x 2.83" W x 1.49" H (185.9mm x 71.9mm x 37.8mm)