AHE220PS12C6
Manufacturer
XP Power
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 180W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AHE220PS12C6 PDF
Type Description
Series:AHE220 (220W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):15A
Power (Watts):180 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:37.4" (0.95m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:7.76" L x 3.46" W x 1.73" H (197.0mm x 88.0mm x 44.0mm)