WSU120-0700-13
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 8.4W
DataSheet
WSU120-0700-13 PDF
Type Description
Series:WSU
Package:Bulk
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):8.4 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60" (1.52m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.80" L x 1.69" W x 1.18" H (71.0mm x 43.0mm x 30.0mm)