40XA065BQ1200500-2.5
Manufacturer
Ideal Power
VIGOR # :
Description
AC-DC ADAPTER, DESKTOP, C14, 12V
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
40XA065BQ1200500-2.5 PDF
Type Description
Series:40XA065BQ (60W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:-
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.49" L x 1.97" W x 1.34" H (114.0mm x 50.0mm x 34.0mm)