TR9CE5410LCPCIMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
DataSheet
TR9CE5410LCPCIMR6B PDF
Type Description
Series:-
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):5.41A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)