SWI15-12-N-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
DataSheet
SWI15-12-N-P5 PDF
Type Description
Series:SWI15-N (15W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.80" L x 1.30" W x 1.91" H (71.0mm x 33.0mm x 48.4mm)