RR9LI1500CCPIMNAR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 24V 36W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
RR9LI1500CCPIMNAR6B PDF
Type Description
Series:GTM96300-36VV-R3A
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop, Wall Mount (Class I)
Input Type:Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:IEC 320-C6, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:4.00" L x 1.83" W x 1.50" H (101.7mm x 46.5mm x 38.2mm)