ETMA240250UD-P6P-IC
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
DataSheet
ETMA240250UD-P6P-IC PDF
Type Description
Series:ETMA-UD (60W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:72" (1.83m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:5.20" L x 2.28" W x 1.20" H (132.0mm x 58.0mm x 30.5mm)