MDS-150AAS19 BA
Manufacturer
Delta Electronics / Power
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
MDS-150AAS19 BA PDF
Type Description
Series:MDS
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):7.89A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.69" L x 3.35" W x 1.57" H (170.0mm x 85.0mm x 40.0mm)