EDP65-24-MB2-100
Description
AC/DC DESKTOP MEDICAL 24V, 30W
DataSheet
EDP65-24-MB2-100 PDF
Type Description
Series:EDP65 (65W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):2.7A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C18
Size / Dimension:5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm)