SWC45-P59121520-NW
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MNT ADPT 5V-20V 45W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SWC45-P59121520-NW PDF
Type Description
Series:SWC45-N (45W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Current - Output (Max):3A, 3A, 3A, 3A, 2.25A
Power (Watts):45 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.36" L x 1.10" W x 2.26" H (60.0mm x 28.0mm x 57.3mm)