15DYS850-120420W-K
Description
AC-DC ADAPTER, INTERCHANGEABLE,U
DataSheet
15DYS850-120420W-K PDF
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):50 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:88%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:3.33" L x 2.05" W x 1.38" H (84.5mm x 52.0mm x 35.0mm)