TR9CG2660LCP-N(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W
DataSheet
TR9CG2660LCP-N(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-46400-40VV-X.X-T3
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2.66A
Power (Watts):40 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.37" L x 2.05" W x 1.27" H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)