PSAA20R-050L6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
DataSheet
PSAA20R-050L6 PDF
Type Description
Series:PSAA20R-L6 (20W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):20 W
No Load Power Consumption:10mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.82" L x 1.97" W x 1.54" H (71.7mm x 50.0mm x 39.1mm)