WSU135-2660-R13
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 36W
DataSheet
WSU135-2660-R13 PDF
Type Description
Series:WSU
Package:Bulk
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:13.5V
Current - Output (Max):2.66A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60" (1.52m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:3.31" L x 2.07" W x 1.27" H (84.2mm x 52.5mm x 32.3mm)