GSM25E09-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 25W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GSM25E09-P1J PDF
Type Description
Series:GSM25E (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):2.77A
Power (Watts):25 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level V
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)