GEM30I15-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GEM30I15-P1J PDF
Type Description
Series:GEM30I (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:2.97" L x 1.54" W x 2.21" H (75.5mm x 39.1mm x 56.2mm)