DA45C-J3WEU
Manufacturer
Emerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies)
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/15V/20V 45W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
DA45C-J3WEU PDF
Type Description
Series:DA45C (45W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V/9V/15V/20V
Current - Output (Max):3A, 3A, 3A, 2.25A
Power (Watts):45 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.28" L x 1.58" W x 1.06" H (58.0mm x 40.2mm x 27.0mm)