WR9HE500LCP-F(R6B)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
WR9HE500LCP-F(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-86060-06VV-X.X-W2
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):6 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.62" L x 1.00" W x 2.02" H (66.5mm x 25.5mm x 51.3mm)