GST160A15-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 144W
DataSheet
GST160A15-R7B PDF
Type Description
Series:GST160A (160W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):9.6A
Power (Watts):144 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.89" L x 2.83" W x 1.38" H (175.0mm x 72.0mm x 35.0mm)