15DYS818-050300W-K
Description
AC-DC ADAPTER, INTERCHANGEABLE,U
DataSheet
15DYS818-050300W-K PDF
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:81.38%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:2.58" L x 1.71" W x 1.43" H (65.5mm x 43.5mm x 36.2mm)