SDI150-15-U-P51
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 150W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SDI150-15-U-P51 PDF
Type Description
Series:SDI150-U (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:37.4" (0.95m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.09" L x 2.91" W x 1.61" H (180.0mm x 74.0mm x 41.0mm)