WSX180-1330-R13
Manufacturer
Triad Magnetics
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 24W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
WSX180-1330-R13 PDF
Type Description
Series:WSX
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 45°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60" (1.52m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:3.02" L x 1.87" W x 1.38" H (76.8mm x 47.5mm x 35.0mm)