SWI12-24-N-SC
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
DataSheet
SWI12-24-N-SC PDF
Type Description
Series:SWI12-SC (12W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Screw Terminal
Cord Length:-
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:3.86" L x 1.93" W x 1.28" H (98.0mm x 49.0mm x 32.5mm)