TR9KR600T00-IMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 18W
DataSheet
TR9KR600T00-IMR6B PDF
Type Description
Series:GTM96180-18VV-T2
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:30V
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:-
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.43" L x 1.85" W x 1.26" H (87.0mm x 47.0mm x 32.0mm)