SDI200G-12-UDC-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
DataSheet
SDI200G-12-UDC-P51 PDF
Type Description
Series:SDI200G-UD (200W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):16A
Power (Watts):192 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:5.91" L x 2.13" W x 1.30" H (150.0mm x 54.0mm x 33.0mm)