SDI160G-12-U2-P51
Description
AC-DC, 12 VDC, 12.5 A, SW, C14 D
DataSheet
SDI160G-12-U2-P51 PDF
Type Description
Series:SDI160G-U (160W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:90%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.34" L x 2.13" W x 1.31" H (161.0mm x 54.2mm x 33.2mm)