GSM220B20-R7B
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 220W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GSM220B20-R7B PDF
Type Description
Series:GSM220B (220W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:20V
Current - Output (Max):11A
Power (Watts):220 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)