ACM12US24
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
DataSheet
ACM12US24 PDF
Type Description
Series:ACM12 (12W)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-5°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:2.99" L x 1.19" W x 1.90" H (75.9mm x 30.2mm x 48.3mm)