WR9ME500CCP-F(R6B)
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
DataSheet
WR9ME500CCP-F(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-86060-06VV-X.X-W2E
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):6 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.80" L x 0.98" W x 2.60" H (71.2mm x 25.0mm x 66.0mm)