GSM120B20-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 120W
DataSheet
GSM120B20-R7B PDF
Type Description
Series:GSM120B (120W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:20V
Current - Output (Max):6A
Power (Watts):120 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.0mm x 67.0mm x 35.0mm)