SWI6-3.3-N-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3.3V 5W
DataSheet
SWI6-3.3-N-P6R PDF
Type Description
Series:SWI6-N (6W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:3.3V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):5 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.20" L x 1.10" W x 1.65" H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm)