AMA65DR2L-190034Y
Description
65 WATTS AC/DC DESKTOP ADAPTER,
DataSheet
AMA65DR2L-190034Y PDF
Type Description
Series:AMA65D-Y
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):3.42A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)