AMA120DR3L-190063Y
Description
120 WATTS AC/DC DESKTOP ADAPTER,
DataSheet
AMA120DR3L-190063Y PDF
Type Description
Series:AMA120D-Y
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):6.3A
Power (Watts):120 W
No Load Power Consumption:-
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.61" L x 2.69" W x 1.34" H (168.0mm x 68.3mm x 34.0mm)