PSA15R-120PV-R-CN1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
DataSheet
PSA15R-120PV-R-CN1 PDF
Type Description
Series:PSA15R (15W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)