SDN30/40RED
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
EXT.RED MOD 40A MAX 22.5-28.5V
Catalog
Accessories
DataSheet
SDN30/40RED PDF
Type Description
Series:SDN
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Redundancy Module
For Use With/Related Products:SDN™ Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FAP-001
FAP-001
PARALLEL CONNECTION BUSBAR
CC848847871
CC848847871
BLANK SLOT FILLER CP RECT MODULE
F-DA100B
F-DA100B
HEATSINK FOR DAS/DPA POWER SUPP
SIT1602BC-11-25N-24.000000D
SIT1602BC-11-25N-24.000000D
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
LXN2660-6M2
LXN2660-6M2
BATT CHARGER ENCLOSED 24.7V 10A
SDN30/40RED
SDN30/40RED
EXT.RED MOD 40A MAX 22.5-28.5V
F100T100P06
F100T100P06
PITCH CHANGER 1.00 MM TO 1.00 MM