RPMD30-4805SE
Manufacturer
RECOM Power
VIGOR # :
Description
DC/DC CONVERTER 5V 30W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
RPMD30-4805SE PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (30W)
Package:-
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6A
Power (Watts):30W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.58" L x 0.96" W x 2.26" H (116.3mm x 24.5mm x 57.6mm)