PYB15-Q48-S3-T
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
PYB15-Q48-S3-T PDF
Type Description
Series:PYB15-T (15W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):15W
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:87%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)