VHK150W-Q24-S15
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
DC/DC CONVERTER 15V 150W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
VHK150W-Q24-S15 PDF
Type Description
Series:VHK150W (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):150W
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:86%
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.23" L x 4.00" W x 1.50" H (107.5mm x 102.0mm x 38.0mm)