RPMD30-2412DE
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W
DataSheet
RPMD30-2412DE PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (30W)
Package:-
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):40V
Number of Outputs:2
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.25A, 1.25A
Power (Watts):30W
Operating Temperature:-
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.58" L x 0.96" W x 2.26" H (116.3mm x 24.5mm x 57.6mm)