10A24-P30-C
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
10A24-P30-C PDF
Type Description
Series:Ultravolt® 10A
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:10000V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3mA
Power (Watts):30W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.73" L x 1.53" W x 1.00" H (94.7mm x 38.9mm x 25.4mm)