RPMD60-2412SG
Description
DC/DC CONVERTER 12V 60W
DataSheet
RPMD60-2412SG PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (60W)
Package:-
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):60W
Operating Temperature:-
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.92" L x 0.96" W x 2.27" H (125.0mm x 24.5mm x 57.6mm)