PYB20-Q24-D12-DIN
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
PYB20-Q24-D12-DIN PDF
Type Description
Series:PYB20-DIN (20W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:2
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):834mA, 834mA
Power (Watts):20W
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:86%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.99" L x 1.24" W x 0.87" H (76.0mm x 31.5mm x 22.2mm)